Bardzo dobra kapela to sukces Waszego wesela.

Okres przygotowań ślubnych dla większości par jest bardzo stresujący. Wynajęcie sali, lista gości, ubiór dla pary młodej. Wizyta u dekorator wnętrz czy poszukiwanie kamerzysty. Niejednego przyprawia to o ból głowy. Co najgorsze przygotowania do zaślubin jak i wesela trwają wiele miesięcy. Ale to nie wszystko, bo przeważnie cała oprawa muzyczna w tym najszczęśliwszym dniu, zostaje przeprowadzona przez bardzo dobrą kapelę instrumentalną lub dj-a. Przeważnie tutaj Nowożeńcy mają duży kłopot, bo czym kierować się żeby wyszukać odpowiedni zespół na wesele.

przed ślubem

Autor: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com

Pytają po znajomych, najbliższych, szukają ofert w prasie i internecie. W prasie niestety nie zdobędziemy zbyt wiele konkretnych informacji tyczących się określonej orkiestry. Tylko szczątkowe informacje o dziejach a także programie, jakiego i tak nie jesteśmy w stanie potwierdzić. Stąd większość kapel muzycznych reklamuje się w sieci, posiada swoją stronę internetową. A dlaczego tak przejrzyste są reklamy w internecie?

A więc w przeciwieństwie do gazety w tym miejscu jesteśmy w stanie ocenić podane informacje tyczące zespołu a także powinniśmy dowiedzieć się wiele więcej na temat ich repertuaru. A jak wyszukiwać w sieci? Najprostszym sposobem jest użycie wyszukiwarki i poprawnie sformułowane zapytanie. Np.: żyjemy w Poznaniu i poszukujemy kapeli z danego rejonu-(obecnie orkiestry muzyczne dojeżdżają do klienta nawet po 300 km.) I jak zadać pytanie? Otóż wpisujemy dane co szukamy i w jakiej lokalizacji.

Czy omawiane zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To wejdź i przeczytaj, co ma porządna witryna (https://dominikkania.pl/blog/) – odnajdziesz tam podobnie fascynujące dane.

W naszym przypadku zespół na wesele – Wielkopolska – Czysta Energia zespół z Wielkopolski. Z pozyskanych wyników wytypujmy kilka ofert podpierając się: historią, repertuarem, opłatą i przede wszystkim informacjami na temat orkiestry. Pamiętajmy o tym, żeby posłuchać kilku propozycji z konkretnego repertuaru i zapoznać się z faktami z paru portali.

zdjęcie z wesela

Autor: The National Infantry Museum and Soldier Center
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już po męczących sprawdzaniach uzyskamy listę kilku kapel muzycznych, bezwarunkowo musimy telefonicznie umówić się z nimi. Owy telefon jest właściwy, żeby zorientować się czy w dniu naszego ślubu dana orkiestra posiada wolny termin. Dodatkowo zawsze spytajmy o możliwość zejścia z kwoty. Reasumując: Organizacja ślubu to wyjątkowo męcząca droga, wymuszająca wiele ustaleń i wyrzeczeń.