Czy wyjazd dla młodzieży potrafi oderwać dziecko od kanapy?

Wakacje letnie to czas wyczekiwany przez nastolatków, a trudny dla rodziców. Dlaczego tak jest? To, co cieszy młodych ludzi, jest problemem dla dorosłych. Wiele wolnego czasu trzeba przecież jakoś zorganizować, aby nastolatek się nie zakorzenił w kanapie, nie wpadał na wiele dziwnych pomysłów, a także miał co wspominać.

Na pewno warto zapoznać się z propozycją obozów letnich organizowanych dla młodzieży.
Oferta jest tak zróżnicowana, że nawet nastolatek, negujące wszystkie pomysły rodziców, powinien zainteresować się takim obozem.
Mewa nad morzem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? Bo na takich obozach można spędzić czas w każdy możliwy sposób. Nastolatek interesuje się komputerami? Znajdzie się obóz komputerowy. Tańczeniem? Taneczny, a nawet imprezowy. Jazdą na desce? Ucieszy się z obozu dla skaterów. Niełatwo wręcz wyliczyć całość możliwości, które dają organizatorzy. To wszystko brzmi wręcz imponująco przy koloniach sportowych znanych obecnym czterdziestolatkom z ich nastoletnich lat. oczywiście, takie obozy są wciąż organizowane i chętnie wybierane przez tych młodych ludzi, którzy przede wszystkim lubią być w ruchu. Wakacje nad brzegiem jeziora albo morza (np. obozy żeglarskie czy windsurfingowe) pomagają w rozwijaniu największych pasji lub w zaszczepianiu miłości do aktywnego wypoczynku. Wysłanie swojego dziecka na taki obóz oznacza oderwanie go od uzależniających ekranów. Wysłanie go do rówieśników jest niewątpliwie dobrym pomysłem.
dziecko przy komputerze

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to wszystko może sprawić problemy? Może. Źle przygotowany wyjazd z niedoświadczoną kadrą jest złym rozwiązaniem. Warto zatem powierzać swoje dziecko godnym zaufania i sprawdzonym organizatorom. Zbyt duża „żywiołowość” młodzieży także bywa problemem.

Z tego powodu tak ważne jest doświadczenie opiekunów, którzy z jednej strony potrafią zrozumieć nastolatka, ale i są uważni i stawiają wyraźnie zarysowane granice. Istotnym problemem jest na pewno koszt wyjazdu. Wakacje (ekskluzywne wakacje) takie są dość drogie. Potrafią nawet kosztować więcej niż wczasy dorosłego. Opłaca się wówczas dużo szerszy zakres usług.