Escape room – nowoczesny format przyjemności w metropolii kraju.

Jeszcze kilka lat temu rozrywka postrzegana była jako wyjście do kina, teatru bądź zebrania pośród przyjaciół. Kiedy zbieraliśmy się z kolegami zazwyczaj umilaliśmy sobie czas rozgrywając partie w planszówki, grając w karty jak i gry sprawnościowe jak np. Twister.

escape room

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz takiego typu zebrania, na których bawimy się w takie zabawy to sporadyczność. Obecnie bardzo rzadko zbieramy się na tak zwanych domówkach. Głównie spotykamy się ze znajomymi w lokalach z muzyką, restauracjach lub pubach. Więcej informacji na stronie: A z zabaw w ostatnim czasie bardzo popularne są rozrywki, które nazywają się escape room.

Jest to gra przerzucona z wirtualnego do realnego świata. Jako gra komputerowa przyciągnęła bardzo dużą masę miłośników. Właśnie dzięki tak dużej przebojowości postanowiono przenieść grę ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Pionierami w tym są Japończycy, którzy w 2004 roku otworzyli pierwotny na świecie pokój. Następnym państwem, który zdecydował się uruchomić pokój typu escape room były Stany Zjednoczone.

Czy chcesz bardziej przestudiować omawiany w tym miejscu wątek? Jeżeli tak, bez grymaszenia kliknij tu, by zobaczyć więcej na tej witrynie (https://przerwa.studio/ems-trojmiasto).

Do kraju ta rozrywka trafiła w 2014 roku, kiedy to pierwotny pokój uruchomiony został we Wrocławiu. Mimo to najwięcej tego typu pokoi w Polsce jest w stolicy.

Escape room Warszawa rozporządza aktualnie 19 pokoi. By wejść we wszystkie te pokoje potrzebujemy 1050 minut. A teraz opowiemy cokolwiek o regułach tej gry. Zasady są wyjątkowo proste: trzeba w określonym czasie rozszyfrować wszelkie łamigłówki a także zagadki, które były przygotowane przez twórców pokoju. W stosunku od poziomu trudności pokoju posiadamy wszelkiego rodzaju banalne lub skomplikowane szarady.

Rozrywka dedykowana jest dla grup złożonych z 2 do 5 graczy. Gracze powinni ze sobą współdziałać, ponieważ bez wspólnej komunikacji oraz współdziałania prawie nierealne jest rozwiązanie wszystkich zagadek a w skutek czego wyjście z pokoju w danym czasie. Rozrywka stała się wyjątkowa, gdyż obecnie jest to jedyna drużynowa rozgrywka, która wymusza w rozgrywających zasady współpracy kreatywnego myślenia oraz szybkiego rozumienia epizodów. Pokoje serii escape room Warszawa są najliczniej odwiedzane w całym kraju. Dzięki czemu stał się cieszący się sławą pokojem.