Fenomenalne kamienie szlachetne – szmaragd oraz tanzanit

Nie od dziś wiadomo, iż diamenty i także inne kamienie szlachetne są najlepszym przyjacielem kobiety. Multum kobiet lubi nosić biżuterię z dodatkiem kamieni szlachetnych, albowiem taka biżuteria na pewno dużo osiąga na designie. Obecnie w jubilerstwie wykorzystuje się różnorodne kamienie szlachetne, do najbardziej znanych oraz atrakcyjnych przylegają diamenty i brylanty, niemniej jednak pożądane byłoby również zapoznać się z innymi, ładnymi kamieniami szlachetnymi, jakie również przysporzą niemało uroku wszelkiej biżuterii.

szmaragd
Przykładem jednakowo atrakcyjnego kamienia szlachetnego co diament czy brylant, jest szmaragd (kliknij tutaj). Szmaragdy są niezwykle pięknym i docenianym kamieniem jubilerskim i kolekcjonerskim o wielkim użyciu. Używano go już w czasach starożytności, w Arabii, Egipcie albo też w Persji. szmaragd odróżnia się ładną, zielonkawą, szmaragdową barwą, która pięknie komponuje się z różnymi rodzajami biżuterii – kolczykami, naszyjnikami czy też bransoletkami. Szmaragdy to kamienie występujące w wielu regionach ziemi, między innymi w Austrii, Indiach, Norwegii, co więcej kamienie te można spotkać także na Madagaskarze, Libii albo w Mozambiku.

W Polsce szmaragdy można znaleźć na terenie Dolnego Śląska, aczkolwiek nie nadają się one do zużycia w celach jubilerskich. Jednak w dzisiejszych czasach szmaragdy wolno także sporządzać syntetycznie, z kolei naturalne kamienie są poddawane szczególnej obróbce, która chowa rozliczne skazy czy pęknięcia.

Kolejnym pięknym kamieniem szlachetnym jest także tanzanit, jaki zachwyca piękną, subtelną fiołkowoniebieską barwą. Został on odkryty w Tanzanii aż 600 milionów lat temu! Powstał z powodu nadzwyczaj wysokiej temperatury oraz niezmiernie wysokiego ciśnienia. W jubilerstwie tanzanit wykorzystywany jest na szeroką skalę, gdyż jego niepowtarzalne piękno jest faktycznie fenomenalne.

Dzięki stosownemu szlifowi tanzanit zachwyca swoim fenomenalnym kolorem, który pasuje do wielu przeróżnych kreacji. Nic więc dziwnego, iż biżuteria z dodatkiem tanzanitu jest w dzisiejszych czasach tak uwielbiana przez mnogość kobiet.