Humor rysunkowy jest dzisiaj nadzwyczaj kultowy – satyryczne rysunki znajdziesz niemal w każdej gazecie

Żyjemy w czasach gdy sytuacja na arenie politycznej zmienia się niemal każdego dnia. Trudno byłoby nam powiedzieć, że nasz kraj jest bezpieczny i nie powinniśmy się niczym zamartwiać.

Niemniej jednak, jeśli wszystko bralibyśmy na serio to trudno byłoby nam egzystować na takim świecie. Dlatego też humor rysunkowy asystuje nam zdecydowanie częściej- . Wszystkie osoby, które spędzają w sieci parę godzin codziennie bez wątpliwości obejrzały już dziesiątki, a być może nieraz setki śmiesznych grafik.

gazeta

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Duża ilość z nich dotyczy właśnie sceny politycznej, wiele z nich dotyczy życia małżeńskiego czy głupoty blondynek. Rozumie się samo przez się, iż śmieszne rysunki są w stanie powstać bazując na rozmaitych wydarzeniach czy komicznych sytuacjach. W prasie kultowy jest w szczególności rysunki satyryczne, które powstały na długo przed tym, gdy to gazety rozpoczęło czytać tak multum ludzi- . Jeśli poszlibyśmy do sklepiku to ciężko byłoby nam odnaleźć gazety, w której specjaliści od rysunku nie umiejscowiliby jakiegoś śmiesznego dowcipu na temat polityczny lub społeczny.

Niekiedy spotykamy tak bezsensowne wydarzenia, że praktycznie grzechem byłby brak udokumentowania. Specjaliści poszukują rozmaitych inspiracji w życiu codziennym, by móc tworzyć po prawdzie doskonałe karykatury. O ile lubisz rysować i sam produkujesz to musisz zdać sobie sprawę z tego o tym, że często tworzone są różnorodne turnieje, gdzie można zgłosić swoje prace. Jeśli zwyciężysz ten konkurs to być może wydawca jakiejś gazety raczy z Tobą współpracować.