Archiwum: instrumenty

instrumenty

Instrumenty dęte we współczesnej muzyce

Melodia jest zawsze w życiu każdego z was. Matka puszcza maleństwu kompozycje klasyków, aby prawidłowo rozwijał się w jej brzuchu, mniejsze berbecie lubią tańczyć do rytmu wesołych piosenek dla dzieci puszczanych z komputera, młodzież kołysze się rytmicznie na dyskotece, a dorośli nie wyobrażają sobie jazdy w ulicznym korku bez możności słuchania radia. Jednak nikt nie zastanowił się, jak skomplikowana jest to forma przekazu.

Pianino to niezwykły instrument muzyczny

Czy mamy własną ukochaną muzykę?

W większości sytuacji ludzie lubią posłuchać muzyki, ponieważ ich ona uspokaja, pomaga się odprężyć, ale również można się przy niej świetnie zabawić. Dlatego właśnie najczęściej chcemy posiadać te nasze ulubione utwory pod ręką, tak by je puszczać ciągle, kiedy złapie nas taka chęć.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne – które z nich są najlepsze?

Muzyczne instrumenty można podzielić na instrumenty szarpane oraz dęte. Wśród dętych instrumentów, zwanych również aerofonami można rozróżnić aerofony drewniane, klawiszowe i blaszane. Reprezentantów grup instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest bardzo dużo i są ogólnie znane. Instrumenty dęte klawiszowe to dość niewielka grupa.