Jak uczyć się języków obcych?

Jasne jest, że do lekcji przydałyby się jakieś podręczniki lub innego typu materiały. Wybór możliwych podręczników, samouczków, kursów oraz wszelkiego rodzaju innych wsparć naukowych jest ogromny i urozmaicony w zależności od języka. Możemy jednakże z początku to wszystko zwyczajnie w świecie olać. Nim człowiek nabierze rozeznania w tym, które podręczniki się do czegoś przydadzą, a które nie musi zwyczajnie minąć trochę czasu. Jeżeli chcecie zacząć naukę zupełnie nowego języka, zacznijcie od kupna dowolnego samouczka, który w swojej formie jak też kompozycji będzie wam się najbardziej podobać. Tzn. kupcie taki, który będzie według was wygodny w użyciu. Na leksykony oraz inne materiały przyjdzie czas.

angielski

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

Na spokojnie możemy przecież korzystać ze słowników on-line. Złą metodą jest kupowanie masy książek. Wielu ludzi uwielbia tak czynić. Nabywają kupę publikacji i są święcie przekonani, iż przygotowują się do rozpoczęcia nauki. Tak naprawdę próbują oni odroczyć moment, w którym naprawdę wezmą się do pracy (nierzadko nigdy on nie zachodzi). Innymi słowy na początku nauki języka kupcie jeden prosty jak też przejrzysty samouczek. Poważnie, z początku mniej to więcej.Nie lekceważ ścisłych przedmiotów. To jest dosyć interesująca sprawa a także oparta na doświadczeniach prelegentów języków obcych. Osoby o tak zwanych „umysłach ścisłych” poradzą sobie z gramatyką o wiele lepiej aniżeli „humaniści”. Umiejętność analitycznego rozmyślania (tego na ogół uczą nauki ścisłe) jest niezwykle przydatna w uczeniu się czegokolwiek.

Doczytaj:

nauka języków obcych

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

W wypadku języków obcych pozwoli wam z większą prostotą nauczać się gramatyki, czy także na późniejszym etapie spostrzegać analogiczne struktury w różnorodnych językach (co niezwykle pomaga w opanowania następnych języków). Metod na ćwiczenie umiejętności analitycznego rozumowania jest wiele. Oto kilka przykładów: gra w królewską grę czy inne logiczne gry, rozwiązywanie logicznych zagadek (np. sudoku), gra w gry strategiczne , oglądanie filmów kryminalnych, uczenie się programowania. Naturalnie rozwijanie tych umiejętności to coś, co należałoby czynić „w tle” w czasie nauki języka a rezultaty podobnych działań będę dostrzegalne po dłuższym okresie.Pomocne również mogą okazać się obozy językowe czy kursy (Kursy dla operatorów koparkoładowarek) językowe za granicą – zobacz tutaj.