Jaki fason biustonosza wybrać?

Wielkość to nie wszystko – krój stanika także wpływa to, jak się w nim czujemy. Fason biustonosza musi być dobrany do kształtu i kondycji biustu, do noszonego stroju, okazji, oraz do naszych osobistych upodobań. Najbardziej popularne fasony biustonoszów to: stanik pełny, stanik do dekoltów w szpic, fason typu balkonetka, stanik nisko zabudowany i bardotka, a więc biustonosz bez ramiączek.

biustonosz

Autor: Treacle Tart
Źródło: http://www.flickr.com
Fason pełny to biustonosze zabudowane, zasłaniające całkowicie biust. Miseczki składające się z dwóch do pięciu części doskonale podtrzymują piersi i nadają im krągły kształt. Są to bardzo wygodne staniki do noszenia na co dziań, nie przydadzą się one jednak do głębszych dekoltów . Fason do dekoltów w szpic to staniki z niskim mostkiem. Nosi się je pod odzienia z głębokim dekoltem, świetnie sprawdzają się zatem przy wydekoltowanych sukniach bądź też bluzeczkach.

Jednym z popularniejszych rodzajów stanika jest również tak zwana balkonetka. To stanik średnio zabudowany, którego to górna krawędź jest prawie pozioma. Ten rodzaj biustonosza z reguły nie zasłania piersi w całości, nie ukazuje ich jednak zbyt mocno.

Nisko zabudowane biustonosze bardziej eksponują piersi, ukazując górne partie. Zazwyczaj górna linia krawędzi jest praktycznie pozioma, zaś mostek może być także lekko obniżony, aby dać możliwość noszenie głębszego dekoltu. Bywają one miękkie jak również usztywniane. Niektóre panie lubią nosić takowe staniki także do mniej wydekoltowanych odzień, ponieważ kształtują one biust w zgrabne kulki, i mocno go podnoszą. Miseczki najczęściej szyte są z paru elementów połączonych wyłącznie pionowymi szwami. Poznaj naszą atrakcyjną propozycję: http://www.jagna.pl/biustonosze-silikonowe-c-23_153.html www.jagna.pl/biustonosze-c-23.html

Biustonosze Axami

Autor: Axami
Źródło: Axami
Sporo kobiet wyjątkowo ceni sobie ten właśnie fason, jako szczególnie zgrabnie eksponujący biust. Kolejnym wariantem są bardotki – mienione czasami potocznie bezramiączkowcami. To biustonosz bez ramiączek lub z dającymi się odpiąć paskami. Aby taki stanik wygodnie się nosił często używa się silikonowych paseczków wszytych od środka obwodu biustonosza. Takie biustonosze wspaniale nadają się pod sukienki wieczorowe bądź też suknie ślubne – za każdym razem kiedy chcemy, aby ramiączka biustonosza nie były widoczne.