Jakie zalety mają wielofunkcyjne narzędzia zwane multitoolami, jak sensownie je wybrać.

Prawdziwy facet musi umieć zrobić i naprawić dużo rzeczy, a na z pewnością będą mu do tego potrzebne odpowiednie narzędzia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie solidnych, specjalnie dedykowanych do robienia określonych rzeczy. Niemniej czasami należy mieć też pod ręką najpotrzebniejsze narzędzia, na wypadek jakieś awarii czy konieczności szybkiego wykonania różnorodnych prac. I w takich zastosowaniach doskonale sprawdzają się tak zwane multitool, czyli wieloczynnościowe narzędzia. Najlepsze firmy które produkują tego typu gadżety mieszczą całą dużą skrzynkę z narzędziami w element o rozmiarze niewielkiego telefonu komórkowego. A jest tego faktycznie dużo, bowiem w skład typowego narzędzia tego typu wchodzić będą kombinerki, kilka nożyków, otwieracze, przecinaki, a nawet piłki, pilniki i śrubokręty. Widać więc że jest tego naprawdę sporo, a inżynierowie co rusz szukają kolejnych nowości. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że narzędzia z urządzenia tego typu raczej nie zastąpią narzędzi z prawdziwego zdarzenia, gdyż po prostu są małe. Lecz przy wykorzystaniu sporadycznym, podczas prostych prac często nie ma konieczności zakupu czegoś oddzielnego, bo mając tego typu niewielki gadżet w zupełności on powinien wystarczyć.

zdjęcie narzędzi

Autor: IQRemix
Źródło: http://www.flickr.com

Multitoole sprzedawane są przez liczne firmy i w niezliczonej wprost ilości układów.

Przeczytaj koniecznie ten wpis z witryny (http://www.wypozyczalniapacyfik.pl/multimedia/) opisującego pokrewne materiały, ponieważ on z pewnością również jest warty Twojej uwagi.

W związku z tym że najróżniejszych narzędzi możliwych do wykorzystania będzie tak duża liczba, to w praktyce nie będzie możliwości umieszczenia ich wszystkich jednocześnie. Dlatego też przeważnie spotkać można multitool bear grylls przeznaczone do konkretnych zastosowań, z dopasowanymi właśnie pod tym kątem pojedynczymi narzędziami – narzędzie multitool Beara Gryllsa.

Najprostsze modele będą miały tego typu narzędzi kilka, to znaczy standardowo szczypce, jakiś nożyk i kilka śrubokrętów.

Zaintrygował Cię omawiany wpis? Jeżeli tak, to śmiało przeczytaj także to użyteczne omówienie (https://sklepnumizmatyczny.pl/skup-monet-wroclaw/). Zwyczajnie kliknij tutaj a z pewnością się nie rozczarujesz.

Ale bardziej zaawansowane multitoole posiadać już będą nożyczki, pilnik do paznokci, otwieracz do konserw czy butelek. W największych kombajnach można również znaleźć kilka rodzajów wkrętaków, miarki czy piłki do drewna, dzięki temu wszystkiemu można będzie faktycznie dużo zrobić zarówno podczas leśnej wycieczki jak i w domu. Ponieważ multitool gerber oferowane są w wielu różnych rodzajach, to przy zakupie należy zwrócić swoją uwagę na parę ważnych rzeczy – .

Przede wszystkim podstawą powinno być wyszukanie modelu, który będzie najlepiej spełniał oczekiwania, czyli po prostu będzie posiadał wszystkie konieczne akcesoria. Ale dodatkowo warto przyjrzeć się jakości wykonania, bo od tego zależeć będzie dalsze użytkowanie. Najważniejsze jest, żeby multitoole były zrobione ze stali dobrej jakości, ale też powinny być odpowiednio spasowane.