Jeśli hobby przemienia się w zawód, to wtedy poza dużymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby wymaga wkładu finansowego, jedno więcej, drugie nie tak dużo. Jeśli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu. Jednak rozwój ma swoją cenę, jeśli się rozwijamy w konkretnej dziedzinie to powinniśmy inwestować w swoją zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeśli dotrzemy do tego miejsca koszty wcale się nie skończą. Rozwój to ciągłe inwestowanie w siebie. Również pisarz płaci duże koszty własnego rozwoju, choć dużo osób w to nie jest w stanie uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma klawo, wielutak uważa, nie dość, że siedzi w swoim mieszkaniu to również może pisać, gdzie mu się podoba. Może udać się nad morze, wynająć domek nad samym brzegiem i pracować. Może też zaszyć się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą natomiast ludzie, co tak twierdzą o tym, że ego typu sposób życia też kosztuje. Mało który pisarz może sobie pozwolić na takie życie. Tylko niektórzy, tym bardziej w naszym kraju. Reszta nie ma tak dobrze, czekają dopiero na swój czas, lecz do tego momentu zarabiają jak inni – ciężką pracą.

No to, ktoś powie, jak nie ma tak dobrze to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy lub fotografowie.

Te wpisy z witryny (https://www.galerialucznik.pl/pl/blog/maszyna-do-szycia-z-overlockiem-1559823462.html), które przeczytasz po kliknięciu na ten link bez dwóch zdań okażą się pomocne – są one godne zainteresowania i mogą Cię miło zdziwić.

Nie musi raczej kupować drogiego sprzętu studyjnego typu blendy trójkątne, gitary i miksery. Nie jest zmuszony, by zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie jest zmuszony tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

zawodowy fotograf wkładać swój oszczędności w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od kupna sprzętu studyjnego typu ekran odbijająco-rozpraszający, nie inwestuje w najnowsze lampy lub w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub kartka. Teraz ma komputer.

Takie myślenie jest błędne, bo pisarz, tak samo jak inni profesjonaliści inwestuje w siebie cały czas. Wszak taki człowiek musi dużo czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a lektury do tanich nie należą. Powinien chodzić na szkolenia, dokształcać się, łapać kontakt z ludźmi z branży, chodzić na spotkania branżowe, które przeważnie do tanich nie należą. Musi także łapać natchnienie, podróżować, chodzić na spektakle i do kina. To sporo kosztuje.

Uważasz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeżeli tak, kliknij tutaj – ten portal (https://www.lemans.pl/) przedstawia pokrewne informacje, one także są warte przeczytania.

Zgadza się, iż nie potrzebuje kosztownego sprzętu do samego pisania. Wystarczy kartka papieru oraz długopis. Jednak, żeby zapełnić głowę pomysłami musi najpierw zainwestować w samorozwój.