Kiedy maluchy się nudzą – klika sposobów na długie jesienne popołudnia

Gdy zima puka do naszych drzwi, sporo rodziców intensywnie namyśla się, jak zagospodarować czas swoim pociechom. Niskie temperatury oraz krótki dzień zmuszają do pozostania w domu, który (tylko na pozór) jest mało interesującym miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z najbliższym podwórkiem lub placem zabaw. Nie dopuśćmy jednak, by pora roku ograniczała wyobraźnię maluchów. Sporo frajdy przysporzy pociechom tworzenie kartek świątecznych czy ozdób na choinkę.

dziecko

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub… na biurku, w parku, w szufladzie. Dziecięca kreatywność lubi zaskakiwać! Inspiracji najlepiej jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zadziwi nas niezliczona ilość pomysłów oraz technik zdobienia – nadawania zużytym lub – polecane – niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, tworzenie drobnych upominków, obrazków, zawieszek na drzwi, opakowań prezenty oraz ozdób na na wiele innych okazji. Nie każdy z nas orientuje się, że 13 grudnia przypada Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można razem z dzieckiem wykonać „pudełkowy” odbiornik telewizyjny.

Planując małym odkrywcom jesienny czas wolny, zalecane jest, aby zapewnić im rozrywkę z elementami edukacyjnymi ([odnośnik]). Nauka podana w ciekawy sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna. W tej sytuacji

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

także możemy liczyć na Internet. Portale dla dzieci oferują masę gier, ćwiczących refleks i wyobraźnię.

A może zachęcimy naszą pociechę do wzięcia udziału w konkursie? Dzieci wyjątkowo cenią sobie tę formę rywalizacji. Konkursy dla dzieci zapewniają im dużo zadowolenia, umożliwiają zdobycie nowych doświadczeń, uczą „mądrej” rywalizacji oraz dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą oraz umiejętnościami w wielu dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z nagrodą? Wspaniały.

Grudzień to chyba najbardziej lubiany przez dzieci zimowy miesiąc. To podczas przygotowań do Świąt dorośli posiadają więcej czasu, który są w stanie poświęcić na niezapomniane chwile ze swoimi Skarbami. Wykorzystajmy ten czas jak najweselej.

Powiązane artykuły: