Klasyka muzyki

Muzyka odgrywa dużą funkcję w naszym codziennym funkcjonowaniu i towarzyszy człowiekowi od początków istnienia. Była zarówno rozrywką, jak i owocem geniuszu. We współczesnym świecie, dzięki pojawieniu się takich przyrządów jak radio i nośników muzyki, jak na przykład płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka stała się dostępna dla wszystkich ludzi. Zaczęły się też kształtować gusta muzyczne, a popularni twórcy mogli liczyć na tłumy oddanych fanów, którzy na koncertach śpiewali wszystkie utwory z pamięci.

the doors

Autor: Nicki Spunar
Źródło: http://www.flickr.com
Angielska grupa The Beatles była bodajże pierwszą w historii, która wzbudziła tyle rozmaitych uczuć. Wspaniała czwórka z Liverpoolu umiała rozgrzać do białości tłumy dziewcząt, które każde ich wyjście na scenę poprzedzały przeraźliwym piskiem. Była to niespotykana popularność, jak na owe czasy. Według wielu ankiet członkowie The Beatles są najpopularniejszymi muzykami naszych czasów, a ich single osiągały niewyobrażalne nakłady. Po jakimś czasie chłopcy z Liverpoolu zmienili zarówno swój wygląd zewnętrzny, jak i muzykę. Ich nagrania były co raz bardziej ambitne, a słowa piosenek- głębokie.

Nieprawdopodobnie intrygujący artykuł, nieprawdaż? Jeśli też posiadasz takie zdanie, to wejdź tu oraz przeczytaj tutaj (https://magazynauto.pl/wiadomosci/ford-najpopularniejsza-marka-aut-dostawczych-w-europie-w-polsce-liderem-jest-renault,aid,1850) wszystkie informacje.

Dało się także zauważyć fascynacje kulturą indyjską. Grupa rozpadła się po odejściu najpierw Johna Lennona, a następnie Paula McCartney’a.

Takiej samej uwielbienia doznał znany na całym świecie zespół The Doors. Grupa odniosła olbrzymie sukcesy przede wszystkim dzięki barwnej postaci lidera grupy, Jima Morrisona. Jego poruszające, poetyckie słowa piosenek i osobowość sceniczna zwabiała na występy całe rzesze fanów. Ale The Doors to też profesjonalna gra innych członków grupy, których niezwykłe popisy do dziś zachwycają fanów tej grupy. Członkowie zespołu nie byli grzecznymi chłopcami i niezwykle często przełamywali rozmaite bariery. Ich wielką karierę przerwała tragiczna śmierć Morrisona.

Oba te zespoły połączyło mnóstwo spraw. Członkowie tych formacji stali się chodzącymi ikonami muzyki. Ich płyty weszły do kanonu muzyki rozrywkowej. Na ich twórczości bazują kolejne pokolenia młodych twórców, nieustannie wyszukując w niej coś nowego. Obie grupy do dzisiaj posiadają rzesze oddanych wielbicieli.