Muzyka – dla każdego coś dobrego

Wszyscy słyszeliśmy, zdawać by się mogło wytarty, slogan, który składa się z takich słów „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze to widać, to trudno zaprzeczyć tej tezie. Można zauważyć to nawet po duetach, jakie wypuszczają piosenki na rynek. Współcześni muzycy uprawiający różną muzykę, pokazują się, z można by powiedzieć, dinozaurami muzyki rozrywkowej i nagrywają razem piosenki, które pojawiają się na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez parę miesięcy. Jak widać połączenie wprawy i znajomości sceny i innowacyjności działa na korzyść muzycznych eksperymentów.

koncert  50 Cent & G-Unit

Autor: digboston
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie swojego muzycznego światopoglądu. Można lubić jakiś gatunek mocniej, ale powinniśmy wiedzieć, co dzieje się na rynku muzycznym ogółem. Nie ma sensu się zaperzać i mówić, że tylko jeden zespół jest okej. Zdarza się, że rzeczywiście warto posłuchać czegoś nowego i poszerzyć swoje horyzonty muzyczne (zerknij na instrumenty: instrumenty dęte i akcesoria na Nie wszystkie płyty, które się pojawią są fajne, ale powinniśmy mieć jakieś porównanie, a nie tylko zasłuchiwać się w jednym gatunku. Muzyka stale się rozwija nie można zostawać w tyle.

Dźwiękowe opcje

Czasem słysząc jakąś piosenkę myślimy sobie, że również chcielibyśmy potrafić tak komponować albo tak śpiewać. Pewne osoby poza tym, że mówią też robią coś w tym kierunku. Inspirujące są te utwory, które już gdzieś słyszeli i tworzą swoje własne. Z czasem klaruje się ich własny styl i zdarza się, że odnoszą sukces, a potem grają po różnych klubach i cieszą się ze sławy we własnej miejscowości. Muzyka pozwala ludziom rozwijać się. Czasem pewni muzycy kupują niepasujący im instrument, okazuje się, że wcale nie powinni uczyć się gry na gitarze i o wiele lepiej czują się grając na keyboardzie. Ale, jeżeli się nie spróbuje to nigdy nie będzie się wiedziało (zorientuj się: www).

Muzyka pozwala improwizować i pozwala na wspinanie się po szczeblach własnej kariery. Niektórzy muzycy mają aspiracje w stylu zdobycia kilku nagród, ale bardzo często najlepsi muzycy to Ci, którzy nie myślą o nagrodach, a myślą o tym jak przekazać swoje odczucia słuchaczowi. Muzycy, którzy grają z głębi serca i grają dla ludzi, to zdobywają nagrody i mają ogrom fanów.