Muzyka może stanowić sens celem naszego życia!

Muzyka powoduje, że w ogóle nareszcie możemy miło żyć. No wiadoma kwestia: nie samą muzyką żyje istota żywa, lecz można śmiało powiedzieć, iż nasze życie bez choćby błogiego dźwięku skrzypiec, saksofonu albo przeszkadzajki byłoby dużo biedniejsze.

Tamburyn

Autor: themostinept
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy ludzie bardzo dobrze potrafią sobie radzić bez takowych dźwięków, ale zasadniczo to jest tak, że nie ma sensu spróbować funkcjonować bez muzy. Bo to bez sensu. Niby po co chcieć rezygnować z owej niezwykłej przyjemności?

A więc: ktoś z czytających uważa, iż ma – lub nawet nie trochę talentu? A więc warto wreszcie sięgnąć po skrzypce, tamburyny, no dowolny instrument! Dzięki właśnie owej decyzji wreszcie można w znacznym stopniu odmienić swoje życie. Bo chociaż w zasadzie sytuacja jest taka, że bierne słuchanie muzyki jest cool, to jednak w żadnym razie nic się jest w stanie równać z bardziej czynnym wejściem w muzykę. Chociaż to jasne, iż nie w każdym przypadku mamy chociażby trochę talentu muzycznych…

Jeśli sądzimy, iż chcemy trochę pobawić się, to tak naprawdę brak talentu nie może być utrudnieniem. Bądź co bądź nie ma problemu, bo w naszym życiu najbardziej znacząca jest zabawa i satysfakcjonujące hobby. Jeżeli będziemy umieli fantastycznie się bawić, chociażby talerze perkusja będziemy traktowali jako niestandardową, ale mimo wszystko zabawkę, to generalnie nie będziemy pewnie mieć żadnych powodów do jakichkolwiek obaw. Spokojnie: to wyłącznie muzyka, a więc trzeba traktować ją z odpowiednim respektem, ale bez niepotrzebnej egzaltacji (najlepiej zacząć grę na profesjonalnym sprzęcie – porównaj ceny – polecane tamburyny).

Doceniajmy tak jakby medyczne działanie grania na jakimkolwiek instrumencie perkusyjnym! Bo skoro muzyka powoduje, że jesteśmy bardziej wyluzowani, niejako mniej się denerwujemy, no to naprawdę trudno nie dostrzec, iż w zasadzie muza potrafi łagodzić obyczaje. Zapewne każdy z nas może się zgodzić, że długaśne słuchanie utworów lub samodzielne tworzenie muzyki jest czymś fenomenalnym, sprawiającym, iż nawet nieszczęśliwy człowiek wreszcie przynajmniej na moment jest w stanie zapomnieć o wszelkich kłopotach, smutkach – shakery perkusja (Sprawdź – drum set pro school) są zwłaszcza pomocne (znajdź instrument w przystępnej cenie: przeszkadzajki – instrumenty).