Muzyka z Islandii to coś niesamowitego!

Dzisiaj przede wszystkim o muzyce z Islandii. Bo chociaż przeciętny Polak głównie słucha amerykańskich oraz polskich piosenek, to jednak na całe szczęście nie można rzec, że dużo bardziej niszowi twórcy są u nas najzupełniej deprecjonowani, niesłuchani.

Autor: RossinaBossioB
Co prawda muzyka etniczna płyty cd/dvd jest jakby nie patrzeć niezbyt rozchwytywana, ale na całe szczęście nie jest aż tak słabo. Bardzo cieszy, iż w choćby wrześniu w Polsce będzie grał Gus Gus – zatem fantastyczny zespół ze stolicy Islandii. W ogóle to jest tak, że Reykjavik cechuje się doskonałym życiem klubowym, islandzkie bary posiadają fenomenalny klimat.

Mocno cieszy także to, że Gus Gus nie będzie występował tylko w Stolicy, ale również we Wrocławiu czy Poznaniu. Zasadniczo tych miast będzie więcej, a więc islandzka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest względnie popularna, a przynajmniej wśród tej nieco bardziej rozsmakowanej publiczności (słuchaj przebojów muzycznych kiedy chcesz: elektroniczna muzyka na cd/dvd). Ogromne podziękowania dla Bjork, zapewne zdecydowana większość może trochę ponadprzeciętnych miłośników muzyki zna tę islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona niegdyś spore kontrowersje, chociaż naturalnie to nie były zwykłe kontrowersje, coś słabego, robionego na siłę. Dzięki Bjork mroźna Islandia zdołała uzyskać znaczną estymę, szacunek wśród milionów ludzi na calutkim świecie.

Choćby tworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest praktycznie dziełem sztuki.

Po przeczytaniu tego tekstu zobacz, jakie informacje posiada porządna treść, która również Cię na pewno zaciekawi, ponieważ informacje na niej są nie mniej atrakcyjne.

Dużo osób tak czy siak nie jest w stanie kupić stylu Bjork – no i fajnie, w końcu kto rzekł, iż zawsze nawet ktoś najwybitniejszy nie musi być automatycznie bożyszczem tłumów. Zapewne Bjork to nawet odpowiada…

To na sam koniec trzeba jeszcze nieco napisać o zapewne mało któremu czytelnikowi znajomemu muzykowi… Mowa o Asgeirze – człowiek ma wyłącznie 22 lata, ale jego niesamowity styl powoduje, że najzupełniej jakoś nie widać braku znaczącego doświadczenia. A zresztą tak naprawdę jego wiek jest wielką zasługą! Zatem jeśli któregoś z melomanów bardzo interesuje niesamowita, odmienna, aniżeli inne muzyka, niech najzwyczajniej w świecie zdecyduje się sięgnąć po islandzką muzykę. Bo nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest czymś niesamowitym, godnym uwagi (wzbogać domową płytotekę w nowości: muzyka filmowa na cd/dvd).