Oprawa jako odzwierciedlenie zawartości

Dla każdego, kto uwielbia, czyta i nabywa publikacje zawsze najistotniejsza jest treść, jednakże obwoluta książki również ma znaczenie.
Okładka książki powinna obrazować jej treść, toteż powinna być przemyślana.

okładka
obraz
Można wykorzystać rysunki i różne grafiki, które zaakcentują styl i zawartość książki. Kolorowa ilustracja jednej ze scen, albo portret głównego bohatera z pewnością uruchomią fantazję i zachęcą do sięgnięcia właśnie po tę pozycję. Większość miłośników książek preferuje ładnie i schludnie zapakowaną zawartość.
Chociaż okładka książki to przede wszystkim projekt graficzny, znacząca jest również treść na niej umiejscowiona. Oprawa przede wszystkim ma spełniać naczelną funkcję promocyjną. Tytuł, oraz imię i nazwisko autora muszą być odpowiednio zauważalne, w związku z tym tak znaczące jest ich właściwe rozlokowanie.

Wciągnął Cię nasz post? W takim razie wejdź na naszą inną stronę – tam można zobaczyć tu (https://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,historia.html) różne fakty, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Napisy powinny być dobrze widzialne, nie zlewać się z tłem, na jakim są umiejscowione i zapisane przyciągającą czcionką. Okładka powinna upraszczać przekazanie tej treści, a nie komplikować, bądź wprowadzić w błąd. Okładka to zewnętrzna ochrona bloku publikacji na trwałe z nią scalona. Są okładki w twardej i miękkiej okładce. Okładkę wytwarza się z trwałego papieru, tektury, materiału, czy tworzywa sztucznego. Jest główną wizytówką dzieła, na nią bowiem najpierw pada wzrok czytelnika.

Tylna płaszczyzna ma możliwość mieścić wiadomości na temat autora, bądź skrót zawartości.
Nie ma nic bardziej przyjemnego aniżeli wygodnie usiąść w fotelu i zagłębić się w fascynującą historię zawartą w pięknie opublikowanej lekturze.