Sprawdzamy na czym polegają gry komputerowe z gatunku science fiction

Generalnie rzecz biorąc, fani fantastyki w dziedzinie gier komputerowych, podzieleni są na dwie grupy. Ci pierwsi są entuzjastami opowieści rozwijających się w baśniowych krainach, pełnych elfów, gnomów oraz legendarnych herosów. Ci drudzy, preferują całkiem odmienny świat przedstawiony. Bowiem science fiction rządzi się kompletnie innymi zasadami. Zazwyczaj miejscem akcji jest kosmos, obszar nierzadko mocno niegościnny dla naszych bohaterów. Przemierzają oni na pokładach kosmicznych ten rewir, spotykając wielu obcych. Poniżej przykład dwóch interesujących gier z tego gatunku.

Battlestar Galactica online to, jak w końcu nazwa pokazuje, gra którą odgrywa się w sieci, próbując się z innymi graczami, tworząc z nimi drużyny lub walcząc przeciwko nim- Wcielamy się tutaj w kreację Admirała Adamy, dowódcy tytułowego statku inter galaktycznego. Wraz z paroma innymi pojazdami przemierza on wszechświat szukając nowej planety do zasiedlenia. Bowiem ich dom został zniszczony przez rasę Cylonów – robotów, które wykreowali ludzie żeby im służyły. Lecz te przeciwstawiły im się i wytoczyły wojnę swoim twórcom. Teraz, kiedy przeżyła wyłącznie garstka ludzi z admirałem Adamą na czele, Cyloni podążają tropem niedobitków człowieczeństwa. Eozgrywka Battlestar Galactica online powstała na motywach kultowego serialu z 2006 roku, będącego sequelem odmiennego, z lat 70-tych.

Park Linowy Carina

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
Darkorbit również jest grą internetową, typu MMO. Wchodzimy w niej w postać kapitana statku galaktycznego. Rozgrywka w tej produkcji skupiona jest przede wszystkim na strzelaniu do innych statków, tak samo kierowanych komputerowo, jak i będących własnością odmiennych graczy bawiących się z nami wirtualnie. Darkorbit rozpoczynamy jako skromny pilot, kierujący szwankującym statkiem zwiadowczym. Razem z rozwojem postaci i zdobywaniem coraz to większej liczby – kompletna oferta do przejrzenia-> http://www.scenariuszzycia.pl/ – – przejrzyj aktualności na stronie -> http://www.scenariuszzycia.pl/blog/symbolika-liczb-wprowadzenie/ – punktów, nasz protagonista rozwija się. Kierujemy coraz to bardziej zaawansowanymi statkami, które osobiście możemy rozbudowywać. Zdobywamy surowce, podróżując na dalekie planety, wraz z eksploatacją obszaru, mamy dostęp do znacznie większej liczby map. Istnieją również specjalne pola bitewne, na których możemy mierzyć się z innymi graczami.

Gry z nurtu science fiction są wspaniałą zabawą dla każdej osoby, którą ciekawi wszechświat. Możemy tutaj latać z jednej galaktyki do następnej, zdobywać nowe planety, stanowiące część całkiem odmiennego układu słonecznego niż nasz, ziemski.