Szkraby uwielbiają oglądać telewizję, ale musimy wybierać dla nich odpowiednie programy

Nie wolno zabraniać dzieciom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie należy ślęczeć przed odbiornikiem zbyt długo. Zatem rozważnie powinniśmy wybierać dla nich edukacyjne programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja przyciąga wszystkich od zawsze – od chwili powstania. Ruch na ekranie hipnotyzuje i sprawia, że można wpatrywać się w niego przez pół dnia. Nie jest to oczywiście zbyt zdrowe, szczególnie dla najmłodszych. Z tego powodu rodzice muszą mądrze selekcjonować to, co maluch ogląda. Należy postawić na taki program TV, który jest z pożytkiem dla intelektu dziecka. Może być o zwierzętach. Dzieci przecież lubią zwierzątka. Te, które możemy mieć w przydomowej zagrodzie oraz te dzikie, które możemy zobaczyć tylko w ogrodzie zoologicznym. Jeśli nasz szkrab jest jeszcze za mały na programy o zwierzętach, to możemy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak przed tym musimy upewnić się, że będą to bajki pozbawione przemocy i złych charakterów. Nasze maleństwo powinno patrzeć na nie z chęcią i czerpać z nich wiadomości o przyjaźni oraz prawdomówności. Strach czy chowanie się pod stołem nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Na początku powinniśmy z naszym dzieckiem oglądać telewizję razem.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jest nam miło. Pewnie wyrazisz chęć również przeglądnąć nowe ciekawe informacje? Wystarczy tylko wejść na hiperłącze do artykułu (https://lemans.pl/) i już.

Należy uczyć je, że gdy przychodzi limit czasowy, to po prostu wyłączamy telewizor i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy wspólnie układać klocki albo przygotowywać obiad.

Pamiętajmy, że telewizja może mieć niezwykle dobry wpływ na rozwój naszego dziecka. Musimy jednak być świadomi tego, że we wszystkim musimy umieć mieć umiar.