Trudne tematy, czyli co kupić bratu jako podarunek

Kwestia niespodzianki dla siostry bywa skomplikowana. Zwłaszcza wtedy gdy rodzeństwo jest w trakcie trudnego okresu dorastania i tylko ostrzegania i nauki rodziców sprawiają, że młodzi mogą i chcą o sobie pamiętać. Kupowanie prezentów między rodzeństwem to przede wszystkim czas urodzin i imienin.

Obsypywanie się przez siostry i braci prezentami zależy od kilku czynników, które wpływają na jakość i praktyczność obdarowywania się przez lata.

Niniejszy wpis posiada ciekawe informacje na omawiany wątek – jeśli masz ochotę zdobyć więcej wpisów, to odwiedź stronę internetową, która omawia podobne zagadnienia.

Pierwszym kluczowym wydaje się wiek naszego rodzeństwa, a więc braci, sióstr i obojga. Najtrudniejszy wydaje się oczywiście etap dorastania i kilka lat różnicy – kiedy ktoś z rodzeństwa uczy się w gimnazjum, a drugie jest albo kilkuletnie albo kilka lat starsze. O względnych ustaleniach się w przeważającej ilości spraw po prostu nie ma mowy, co odbija się częściowo także na prezentach dla rodzeństwa.

otrzymanie prezentu

Autor: daveoratox
Źródło: http://www.flickr.com

No bo jak wybierać prezenty dla brata, jeśli ten – w naszym odczuciu – jest dla nas niewdzięczny i częściej się z nim kłócimy? Dla malucha chłopca kupimy komplet resoraków lub przebranie superbohatera, dla ucznia książki lub małe zwierzę, dla młodzieńca preferowane przezeń słodkości, czy akcesoria elektroniczne. Dla brata w wieku kilkudziesięciu lat nasze podarunki cały czas mogą przyjmować wygląd gestów-upominków. Gdy pobratymiec nie lubi właśnie takowej formy obdarowywania się, a nasze relacje wyglądają bardziej zażyle, stawiamy na „większy kaliber”. Dobry trunek, telefon, a może bilety na występ teatralny? – doskonałe prezenty dla siostry Braun. I, co bardzo ważne, dopytujmy i po wielokroć dowiadujmy się co nasz brat chciałby otrzymać.

Prezenty dla siostry w zasadzie nie muszą kojarzyć się ze skomplikowaniem dlatego, że chodzi tutaj o panie. Z drugiej strony – lubią one otrzymywać podarunki, a niepamięć bardzo długo pamiętają. Jakie więc prezenty chętniej chciałyby otrzymać nasze siostry? Jako młode, żyjące wciąż wspólnie rodzeństwo znamy je wręcz na pamięć, później nie jest już to takie oczywiste. Pozostają jednak skłonności. Jeśli od maleńkiej dziewczynki siostra kochała słuchać krążek Wilków lub smakować się słodyczami Rittera – pamiętajmy o tym w dniu jej święta! Nie musimy powtarzać prezentów, po prostu wybierajmy jej ulubione marki słodyczy, czy kosmetyków i wczuwajmy się w zainteresowania. Więcej propozycji – prezenty dla brata