W jaki sposób podbudować się do działania?

Każdy ma sprawy, które chciałby zrealizować czy też zakłada sobie targety do realizacji. Aczkolwiek w często zatrzymuje się to na momencie zapisywania sobie celów.

Dlaczego nie możemy postawić kroczku i w jaki sposób zmotywować się do działania? Poniżej znajdziesz kilka prad, które z całą pewnością pozwolą ci zbliżyć się do wymarzonego celu.

statuetka biznesowa

Autor: DrukXL
Źródło: http://drukxl.pl/

Po co chcesz to zrobić?

Pragniesz coś dokonać, przebiec maraton, zniwelować parę kg a może udać się w ekspedycję do Wietnamu. Wspaniale, tylko czy to są aby twoje marzenia, czy może twoich bliskich? Twój partner kolekcjonuje dyplomy w sporcie i jest ci niezręcznie, że nie masz w ogóle zdobczy w tej kwestii? Nie musisz być być tytanem aktywności fizycznych (dyplomy drukowane na płutnie). Jeżeli nie czujesz rywalizacji, odpuść sobie. Nie spinaj się.

Jeżeli dokładnie pragniesz poznać informacje na przedstawiany wątek, to obowiązkowo wejdź na proponowany serwis (https://entrevilles.pl/). Tam znajdują się przykuwające wzrok wiadomości, które zapamiętasz na długo.

Bo sekretem do szczęścia jest odpowiednia postawa i poczucie satysfakcji z podejmowanych działań. Nie wybieraj sobie targetu, który nie przyniesie ci satysfakcji. Nie trać cennego czasu na czyjeś rojenia.

Czy pewne komentarze na temat (https://warterpolymers.pl/folie-dla-rolnictwa/folie-ogrodnicze/) owego artykułu Cię zainteresowały? W takim razie będzie nam bardzo miło, jeśli dopiszesz do nich również swe oceny.

Co z tego, że zdobędziesz kolejne medale za przebiegnięcie półmaratonu, jeżeli nie przyniosą ci one radości? Statuetki szklane być może kręcą twoją dziewczynę, ale ty pragniesz nauczyć się rzeźbić ? Poszukaj czegoś, co cię kręci i zdefiniuj to.

Ścieżka małych celów

Wiesz, czego chcesz. Ekstra. Teraz nakreśl sobie mikro cele, które przybliżą cię do realizacji zadania. Dobrze, żeby były to konkretne cele. Na przykład co miesiąc zaoszczędzę minimum trzysta złotych, aby zaoszczędzić w rok na wycieczkę do Australii. Znajdę sobie ekstra pracę na pół roku i zbiorę niezbędne fundusze na podróż. Zdobędę kontakt z trzema osobami z miejsca, do którego się wybiorę. Opracuję plan wycieczki. I tym podobne.

Wyrób sobie nawyk

Problemem jest odbić ze swojej przestrzeni komfortu i zacząć coś robić. Tak więc konieczne jest wyrobienie sobie pożytecznych ”nałogów”. Powieś na lodówce sprecyzowany cel oraz kamienie milowe. Oznaczaj te, które udało ci się spełnić – będą cię nakręcać. Zapisz sobie plan na każdy dzień i również zawieś na lodówce. To miejsce, które odwiedzasz codziennie – niech ci przypomina, że masz cel do zrealizowania. Skorzystaj z aplikacji do przypominania. Niech nowe nawyki wejdą ci w krew.