W jaki sposób rozmawiać na tematy powiązane z seksualnością

Każdy z nas potrzebuje miłości i bliskości, są to jedne z największych pragnień człowieka, i to bez względu na wiek. W wypadku dzieci nie budzi to żadnych kontrowersji. Troszkę inaczej jest w przypadku osób dorosłych. W tym przypadku temat bliskości i miłości ociera się o tabu. Bardzo duże znaczenie ma tu płeć osoby, o wiele łatwiej jest bowiem kobietom objawiać własne emocje aniżeli ich partnerom. Oni – z racji swojego wychowania – nie przywykli do komunikowania swych uczuć, co może prowadzić do spięć.

para

Autor: pasiv/agresiv
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego w związku zawsze warto rozmawiać, zwłaszcza o emocjach. Trzeba powiedzieć że prawdopodobnie nie będą to łatwe rozmowy, niemniej jednak niezbędne dla dobra związku. Niezwykle istotne jest by tego typu rozmowy przeprowadzać w sytuacji, gdy obie strony są wypoczęte oraz mają na taką rozmowę czas.

Tak samo ważne, a nawet jeszcze istotniejsze będzie to w kwestii spraw intymnych. Naturalnie każdy ma swoje preferencje w kwestiach erotycznych. Niegdyś ktoś mądry powiedział, iż wszystko jest możliwe pod warunkiem że obydwie strony wyrażą na to zgodę. Powinna to być zgoda wyraźna i nie budząca żadnych wątpliwości. Tak więc nie ma niczego szkodliwego w używaniu tak kontrowersyjnych przedmiotów jak przykładowo pejcz – jeśli obydwie strony tego chcą (tu propozycje dla zainteresowanych: ). Oczywiście trzeba zastrzec, iż potencjalne cofniecie zgody musi być bezwzględnie respektowane.

Żeby zgoda na jakieś zachowania erotyczne była świadoma, konieczna jest wcześniejsza otwarta i spokojna rozmowa, bez używania prób nacisku, a już z pewnością niedopuszczalny jest szantaż emocjonalny. Niestety, rozmowa o pragnieniach fizycznych może być jedną z najbardziej trudnych dla obydwu ze stron.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link – ta witryna atari pong też na pewno wpadnie Ci w oko!

Strona wychodząca z niecodzienną ideą ma prawo spodziewać się odrzucenia z przyczyn swych upodobań, z kolei druga strona może poczuć się traktowana przedmiotowo, co nie jest miłym uczuciem. Wynika stąd, że nim zaczniemy rozmawiać na tak delikatne tematy, musimy dobrze przemyśleć nie tylko argumenty, lecz również metodę ich przekazania (nawet gdy przedmiotem rozmów ma być tak niewinny przedmiot jak powiedzmy pas do pończoch).