Własne, czy kupione? Jak zakupić zaproszenia na ślub?

Zaproszenia ślubne wysłane przez maila lub wykonane solo na zamówiony papierze? Nie, nie jest to żart ani kpina z osobistej wizytacji gości – w światku nowych możliwości wykonujemy to właśnie w ten sposób.

Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko

Autor: Aneta Garbowska
Źródło: abcslubu.pl

Nie inaczej wygląda sprawa kiedy chodzi o zaproszenie na podobne uroczystości, np. zaproszenia komunijne. Zawsze zależy nam na dobraniu proporcji eleganckości, estetyczności i czytelności. O gustach się nie dyskutuje, nie będziemy zatem uogólniać jaki powinien być papier, czcionka, dodatki w stylu brokatowym w zaproszeniu.Najszybszą i ekonomiczną formą zaproszenia są te w wersji elektronicznej. Sieciowe zaproszenia przesyłamy mailem, dla większego wrażenie poleca się postawienie ślubnej strony internetowej pary młodej. Co bardziej innowacyjni wstawiają do tego ciekawie nakręcony filmik. Każda z możliwości przez sieć ma jeden feler – dla starszego pokolenia kompletnie nie istnieją. Pokolenie dziadków, ale i starszych rodziców niekorzystające z zasobów internetu nie skorzysta z tej formy zaprosin.

Jeśli nie ma zbyt wiele czasu na samą organizację zaproszeń dla najbliższych na komunię, chrzest czy zaślubiny pewnie kupimy przygotowane zaproszenia w sklepach papierniczych lub zamówimy przez internet u sprawdzonego grafika. W takich sytuacjach może zdarzyć się, że coś „nie zagra” – będą albo nazbyt formalne, albo papier nie taki, albo niewyraźna czcionka. Przy nutce artystycznego zmysłu i możliwości czasowej warto zastanowić się nad samodzielnym stworzeniu zaproszenia. Czyni tak coraz więcej przyszłych nowożeńców, czy rodziców pierwszokomunijnych dzieci. Praktycznie wystarczą dwie rzeczy. Narzędzie kreacji, czyli program graficzny to podstawa do projektu zaproszenia. Pod względem kolorów, czcionek, obrazków – tak żeby całość „zagrała”. Kolejna to papier. Zamówienie kilkudziesięciu egzemplarzy to ostatni z faktycznie niezależnych od nas czynników. Teraz zostaje już praca własna nad designer zaproszenia – trzon projektu i kosmetyczne poprawki mogą wymagać nawet kilku dni poświęcenia.Całość prezentuje się świetnie.

Te wpisy z serwisu, które zobaczysz po kliknięciu na ten odnośnik na pewno okażą się przydatne – są one godne polecenia i są w stanie Cię mile zaskoczyć.

Pary, które zdecydowały się na własnoręcznie zaproszenia ślubne, chwalą ten pomysł jako nie tyle efektowny co relatywnie tani. Cieszy przy tym sama autorskość dzieła.