Wybieranie fotografa ślubnego

„Dlaczego mam wydawać pieniądze na profesjonalnego fotografa? Przecież wujek Gienek i reszta gości i tak będzie miała ze sobą aparaty fotograficzne. Teraz to nawet przy pomocy telefonu komórkowego można zrobić zdjęcia” – stwierdził przyszły pan młody.

Zanim jednak poprosimy gości weselnych lub wujka Gienka, by uwiecznili Ten Dzień, warto zapytać stryjka czy oby na pewno nie spóźni się na ceremonię. Czy jego żona z całą pewnością nie zapomni w domu torebki? Na ilu ślubach robił zdjęcia i gdzie możemy obejrzeć jego portfolio? Niczym duch będzie niezauważalnie przemierzał kościół, a przy tym zachowa się odpowiednio do sytuacji? Czy oby na pewno odpowiada mu rola abstynenta na przyjęciu weselnym?

fotografia ślubna

Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: abcslubu.pl – Dorota Dolińska

A teraz pytanie do Młodych: jesteśmy całkowicie przekonani co do swojej gospodarności i chcemy zaoszczędzić akurat na fotografie?

Chyba wystarczy tych pytań. Wujkowi dajmy szansę wykazać się w roli gościa, zaś my zatrudnijmy profesjonalnego fotografa. Wszak przysięgę małżeńską (generalnie) składa się raz w życiu…

Pamiętajmy, fotografie to jedne z piękniejszych pamiątek z ceremonii ślubnej do jakich bardzo często powracamy, wskutek tego tak istotne jest aby fotograf ślubny zrobił je z precyzją i umiejętnością. Do przeszłości odchodzą sesje ślubne w studiu fotograficznym, dziś większość par udaje się na nie w plener, dzięki czemu nasze zdjęcia wyglądają pięknie i oryginalnie.

Nie ociągaj się — sprawdź jakie ciekawe informacje ma nasza kolejna strona. Jej tematyka zapewne bardzo Cię zaciekawi.

Musimy też podjąć decyzję, czy sesja odbędzie się w dniu ślubu czy też w czasie podróży poślubnej, gdy wraz ze swoim nowo poślubionym małżonkiem będziemy przemierzać wąskie uliczki Barcelony. Z imponującej liczby ofert mówiących o fotografii ślubnej (więcej na ) zdecydujmy się na taką, która da nam satysfakcję i upamiętni na kartach papieru nasze wspomnienia na wiele długich lat. Zdecydujmy tylko na jakim efekcie końcowym nam zależy, o jakim charakterze ma być sesja. Czy będą to wyretuszowane zdjęcia ślubne, czy wręcz przeciwnie – naturalne z reporterskimi kadrami?

Zdjęcia w plenerze totalnie szalone, z spora dawką stylizacji czy też czarujące, z domieszką romantyzmu?Gdy się zdecydujemy, przeglądnijmy portfolio fotografów na i wybierzmy te, które zachwyciły nas najbardziej. Nic tak pięknie nie ozdobi ściany w małżeńskiej sypialni, jak zdjęcia ze ślubu. Dobrze wykonane zdjęcia.