Rozsądnie wybrane gry jest to świetne narzędzie rozwoju malucha. Granie może mieć oddziaływanie na rozkwit wielu funkcji psychicznych oraz społecznych malucha.
Gry mogą rozwinąć mowę, pozwalają powiększyć koncentrację smyka. Planszówki z kolei nauczają przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter i cyfr. Jakiego rodzaju gry wybierać? Wszystko jest zależne od celu i od przypadku. Jeśli spytamy szachistę o to czy królewska gra ma wartości edukacyjne, zwykle nawet nie usłyszymy odpowiedzi, tylko ujrzymy zdumienie w jego oczach. Każdy wie, iż szachy, gra znana w Persji już szesnastym wieku naszej epoki, uczy planowania, myślenia strategicznego, polepszają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie. A inne gry? Czy warto pozwolić grać potomkowi w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jasne że tak.
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak dużo obszarów dotyka temat takowych rozrywek w życiu młodych ludzi. Także gry planszowe.
Podobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, zgłąb wartościowe tematy, które z zaangażowaniem omówiliśmy w najnowszym artykule (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kolor-Styl-wina_Wino-biale-176.html).
Granie z maluchami jest kolejną okazją do spędzania z nimi czasu. Ma także duże edukacyjne walory. Gry planszowe dla przykładu uczą one przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr oraz liter, kształtują percepcję i koordynację wzrokowo-ruchową, co podnosi sprawność manualną dzieci. Przedłużają też okres, w jakim potomek może się skoncentrować, a to przez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa i radości wygrywania. Gra stanowi pretekst do rozmowy.
Bywa też katalizatorem do wymierzania pytań przez dziecko a także do rozmów na przeróżne tematy. Jest zatem też źródłem społecznych umiejętności takich jak komunikacja werbalna, wytrwałość, zachowywanie kolejności.