Zalety grania w komputerowe gry oraz planszowe

Rozsądnie wybrane gry jest to świetne narzędzie rozwoju malucha. Granie może mieć oddziaływanie na rozkwit wielu funkcji psychicznych oraz społecznych malucha.

Gry mogą rozwinąć mowę, pozwalają powiększyć koncentrację smyka. Planszówki z kolei nauczają przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter i cyfr. Jakiego rodzaju gry wybierać? Wszystko jest zależne od celu i od przypadku. Jeśli spytamy szachistę o to czy królewska gra ma wartości edukacyjne, zwykle nawet nie usłyszymy odpowiedzi, tylko ujrzymy zdumienie w jego oczach. Każdy wie, iż szachy, gra znana w Persji już szesnastym wieku naszej epoki, uczy planowania, myślenia strategicznego, polepszają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie. A inne gry? Czy warto pozwolić grać potomkowi w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jasne że tak.
gry przegladarkowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak dużo obszarów dotyka temat takowych rozrywek w życiu młodych ludzi. Także gry planszowe.

Podobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, zgłąb wartościowe tematy, które z zaangażowaniem omówiliśmy w najnowszym artykule (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kolor-Styl-wina_Wino-biale-176.html).

Granie z maluchami jest kolejną okazją do spędzania z nimi czasu. Ma także duże edukacyjne walory. Gry planszowe dla przykładu uczą one przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, cyfr oraz liter, kształtują percepcję i koordynację wzrokowo-ruchową, co podnosi sprawność manualną dzieci. Przedłużają też okres, w jakim potomek może się skoncentrować, a to przez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa i radości wygrywania. Gra stanowi pretekst do rozmowy.

Bywa też katalizatorem do wymierzania pytań przez dziecko a także do rozmów na przeróżne tematy. Jest zatem też źródłem społecznych umiejętności takich jak komunikacja werbalna, wytrwałość, zachowywanie kolejności.